Головна сторінка facebook Урядовий портал 12 липня 2020
українська англiйська

Економічна політика України  »  Зовнішньоекономічна політика  »  Участь України в Єдиному економічному просторі (ЄЕП)  »  Інформація до питання щодо участі України у процесі створення Єдиного економічного простору (ЄЕП) Республіки Білорусь, Республіки Казахстан, Російської Федерації та України

Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
Каталог послуг
 

Пошук по сайту

 розширений пошук »
« Липень 2020
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]Участь України в процесі формування Єдиного економічного простору версія для друку RSS facebook
13.10.2009 | 15:14 | Департамент співробітництва з СНД та РФ

Угода про формування Єдиного економічного простору була підписана 19 вересня 2003 року в м. Ялті  та ратифікована парламентами всіх чотирьох держав 20 квітня 2004 року.

На даний час Україна бере участь у формуванні Єдиного економічного простору з урахуванням застереження, висловленого в момент підписання і ратифікації Угоди про формування ЄЕП, яке обмежує участь в угодах, які суперечать Конституції і міжнародним зобов'язанням України.

Відповідно до Указу Президента України „Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 травня 2005 року „Про формування Єдиного економічного простору” № 952 від 15.06.2005р. основною метою участі України у формуванні та функціонуванні Єдиного економічного простору є створення зони вільної торгівлі без вилучень і обмежень, з урахуванням норм і принципів СОТ, а також вимог, що випливають з інтеграції України до Європейського Союзу.

У розвиток підписаної Угоди про формування ЄЕП та відповідно до доручення  Глав держав-учасниць ЄЕП від 15 вересня 2004 року наприкінці  грудня  2004 року була завершена попередня підготовка 92 проектів міжнародно-правових документів по формуванню Єдиного економічного простору.

При цьому головними елементами зони вільної торгівлі повинні бути незастосування у взаємній торгівлі експортного мита, кількісних обмежень, вилучень з режиму вільної торгівлі, обмежене застосування антидемпінгових, компенсаційних і спеціальних захисних заходів.

З цією метою Сторонами був підготовлений та ще 15 вересня 2004 року затверджений Президентами Сторін перелік з 29-ти угод, який базувався на угодах, що формують зону вільної торгівлі в рамках ЄЕП.

У ході підготовки проектів угод Сторони відійшли від цього і на даний час перелік першочергових угод, погоджений Російською, Казахстанською і Білоруською сторонами, складається з 38 документів і включає цілий ряд угод, що є елементами Митного союзу. 

У результаті переговорного процесу стосовно узгодження міжнародно-правових документів, що підлягають підписанню у першочерговому порядку, в чотирьохсторонньому форматі узгоджені 14 проектів угод. Стосовно зазначених документів Українською стороною здійснювалися внутрішньодержавні процедури з метою підготовки до підписання.

На сьогодні внутрішньодержавні процедури практично завершені стосовно 11 проектів Угод.

Разом з тим, в рамках підготовки до підписання міжнародно-правових документів по формуванню ЄЕП існують принципові зауваження Української сторони щодо:

- пакетного принципу набрання чинності міжнародно-правових документів;

- формулювання у міжнародно-правових документах положень статей стосовно Органу з вирішення спорів;

- передачі повноважень єдиному регулюючому органу;

- покладення функцій депозитарію на єдиний регулюючий орган.

До прийняття узгодженого рішення в рамках формування Єдиного економічного простору щодо зазначених питань Українською стороною не можуть бути підготовлені до підписання навіть 11 угод, про що Українською стороною було зазначено під час 25-го засідання Групи високого рівня (10 березня 2006р., м. Москва), та під час Робочих зустрічей членів ГВР (14 квітня п.р. (м. Мінськ), 28 квітня п.р. (м. Москва), 18 травня 2006р. (м. Мінськ), 10 червня 2006р. (м. Алмата), 22 червня 2006р. (м. Мінськ).

З урахуванням пріоритетності вступу держав-учасниць ЄЕП до СОТ та в зв‘язку з переорієнтацією Білорусі, Казахстану та Росії на створення Митного союзу в рамках ЄврАзЕС переговорний процес в рамках ЄЕП на даний час призупинено. 

 

 


Ia?aoia?iaiue yeieiae?aneee oi?oi «GREEN MIND»
Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна)
© Міністерство економічного розвитку і торгівлі України