Головна сторінка facebook Урядовий портал 12 липня 2020
українська англiйська

Економічна політика України  »  Зовнішньоекономічна політика  »  Співробітництво з СОТ  »  Робоча група з вивчення питання внесення змін до ставок ввізного мита у рамках СОТ

Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
Каталог послуг
 

Пошук по сайту

 розширений пошук »
« Липень 2020
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]Робоча група з вивчення питання внесення змін до ставок ввізного мита у рамках СОТ версія для друку RSS facebook
28.03.2013 | 11:17 | Департамент співробітництва з СОТ та з питань торговельного захисту

Із приєднанням України до Світової організації торгівлі, 16 травня 2008 року, завершився важливий етап інтеграції країни в світову торговельну систему. Україна зобов’язалась будувати свою торговельну політику на основі міжнародно визначених норм і правил і, водночас, отримала доступ до тих можливостей, які витікають із членства в СОТ.

Слід зазначити, що членство України у СОТ стало потужним стимулом реформування торговельного режиму, формування прозорої та передбачуваної державної регуляторної політики, спрямованої на розвиток вітчизняного підприємництва, у тому числі через вихід на зовнішні ринки.

Разом з тим, незважаючи на усі позитивні чинники приєднання до СОТ, необхідно констатувати, що світова фінансова криза негативно вплинула на більшість секторів економіки України. Наразі до Уряду надходять звернення від окремих галузевих асоціацій та представників вітчизняного бізнесу з проханням вжити відповідні заходи щодо захисту внутрішнього ринку, в тому числі переглянути тарифні зобов’язання України в рамках угод СОТ.

За результатами зустрічі Прем'єр-міністра України з представниками Спільного представницького органу роботодавців на національному рівні наказом Мінекономрозвитку від 16.11.2011 № 226 утворено міжвідомчу робочу групу з вивчення питання внесення змін до ставок ввізного мита у рамках угод Світової організації торгівлі, до складу якої увійшли представники центральних органів виконавчої влади, Федерації роботодавців України, окремих галузевих асоціацій вітчизняних товаровиробників та наукових установ.

Метою роботи зазначеної міжвідомчої робочої групи є проведення аналізу економічної доцільності перегляду тарифних зобов’язань у рамках угод СОТ на основі пропозицій Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні, Федерації роботодавців України, асоціацій вітчизняних товаровиробників, центральних органів виконавчої влади за конкретними товарними позиціями, з подальшим внесенням до Кабінету Міністрів України пропозицій з відповідними обґрунтуваннями щодо можливості та доцільності здійснення такого перегляду.

Керуючись п.5 . XXVIII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року 27 жовтня 2011 року Україна зарезервувала право на перегляд поступок, зафіксованих у Розкладі поступок та зобов'язань України, в рамках угод СОТ у наступному трирічному періоді, який почався 1 січня 2012 року (див. офіційне повідомлення Секретаріату СОТ від 09 листопада 2011 року).

Згадане резервування не передбачає конкретизації товару та обов’язковості початку переговорів у майбутньому, а дає можливість Україні в разі економічної доцільності та прийняття відповідного рішення Урядом у період з 01.01.2012 по 31.12.2014 розпочати переговори з відповідними  країнами-членами СОТ щодо перегляду рівнів зв’язаних ставок ввізного мита у рамках угод СОТ.

Наразі зазначеною робочою групою здійснюються активні заходи з вивчення питання щодо можливості та доцільності перегляду тарифних зобов’язань України у рамках угод СОТ.

Інтерв'ю Урядового уповноваженого з питань європейської інтеграції Міністерства економічного розвитку і торгівлі України П'ятницького В. Т. щодо запитань відносно перегляду зв'язаних тарифів згідно зі статтею XXVIII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ)

Інформація про засідання міжвідомчої робочої групи.

28 листопада 2011 року на засіданні було розглянуто проект галузевого опитувальника стосовно визначення економічних параметрів відбору товарів для перегляду тарифних зобов’язань України у рамках угод СОТ, підготовлений Федерацією роботодавців України; інформацію щодо звернень галузевих асоціацій, об’єднань роботодавців, інших суб’єктів, зацікавлених у розгляді питань щодо підвищення ставок ввізного мита до рівня зв'язаних, які встановлені у рамках угод СОТ, або у зниженні таких ставок на імпортні комплектуючі, сировину та обладнання, аналоги яких не виробляються в Україні у форматі засідання Митно-тарифної ради; проект Плану роботи щодо організації роботи міжвідомчої робочої групи з вивчення питання внесення змін до ставок ввізного мита у рамках угод СОТ.

12 грудня 2011 року на засіданні був затверджений План роботи міжвідомчої робочої групи, підготовлений Мінекономрозвитку з урахуванням пропозицій Федерації роботодавців України на грудень 2011 – І квартал 2012 року та досягнуто домовленостей щодо опрацювання членами міжвідомчої робочої групи даних, наданих асоціацією автовиробників України "Укравтопром", їх доповнення та пошуку компенсаційних поступок з метою обґрунтування доцільності перегляду ставок ввізного мита в рамках угод СОТ та формування початкової переговорної позиції; підготовки НАЦУ "Укрцукор" спільно з Федерацією роботодавців України та Мінагрополітики матеріалів та узгодженої позиції щодо зміни тарифної квоти на ввезення в Україну цукру-сирцю з тростини у рамках угод СОТ до наступного засідання міжвідомчої групи з метою розгляду питання по суті.

30 січня 2012 року на засіданні була розглянута позиція НАЦУ "Укрцукор" та Мінагрополітики щодо зміни тарифної квоти на ввезення в Україну цукру-сирцю з тростини та пропозиції ПАТ "Іскра" щодо підвищення зв’язаних ставок ввізного мита на лампи у рамках угод СОТ.

27 лютого 2012 року ураховуючи готовність інформаційно-аналітичних матеріалів Мінекономрозвитку та асоціації "Укрелектрокабель" на засіданні були розглянуті пропозиції щодо доцільності підвищення зв’язаних ставок ввізного мита на автомобілі та кабелі волоконно-оптичні у рамках угод СОТ.

02 квітня 2012 року на засіданні було розглянуто стан виконання Плану роботи міжвідомчої робочої групи на грудень 2011 року – І квартал 2012 року, затверджено План роботи міжвідомчої робочої групи на ІІ квартал 2012 року та Регламент діяльності, прийнято рішення про створення підгрупи з проведення переговорів відповідно до статті XXVIII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року, затверджено план її діяльності та розглянуто матеріали, надані ПАТ "Кримський содовий завод" щодо можливого підвищення зв’язаних ставок ввізного мита на соду кальциновану в рамках угод СОТ, робота над якими буде продовжена.

21 червня 2012 року на засіданні були розглянуті пропозиції Української асоціації підприємств легкої промисловості "Укрлегпром" та ПрАТ "ЛИНІК" (Лисичанський НПЗ) щодо доцільності перегляду зв’язаних ставок ввізного мита у рамках СОТ відповідно на одяг та інші вироби, що використовувалися та нафтопродукти і полімери пропілену.

 

Перебіг подій щодо модифікації зв’язаних ставок ввізного мита.

 

           Заява України на засіданні Генеральної Ради СОТ 25.02.2013 (українською та англійською мовами)

 


Ia?aoia?iaiue yeieiae?aneee oi?oi «GREEN MIND»
Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна)
© Міністерство економічного розвитку і торгівлі України