Головна сторінка facebook Урядовий портал 12 липня 2020
українська англiйська

Економічна політика України  »  Зовнішньоекономічна політика  »  Співробітництво між Україною та ЄС  »  Двосторонні органи Україна-ЄС  »  Саміт Україна-ЄС

Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
Каталог послуг
 

Пошук по сайту

 розширений пошук »
« Липень 2020
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]Cаміт Україна-ЄС версія для друку RSS facebook
16.03.2012 | 13:41 | Департамент співробітництва з Європейським Союзом

Системний діалог Україна - ЄС розвивається в рамках проведення щорічних засідань Саміту Україна - ЄС; Ради з питань співробітництва; Комітету з питань співробітництва; Комітету парламентського співробітництва; регулярних консультацій України - Трійка ЄC, постійних експертних консультацій. Між Україною та ЄС щорічно відбувається понад 80 офіційних зустрічей та консультацій на високому і експертному рівнях.

Саміт Україна - ЄС – це регулярний політичний діалог на найвищому рівні між Україною та Європейським Союзом.

Перший Саміт Україна - ЄС відбувся у вересні 1997 р. в м. Києві. В ході зустрічі було підтверджено європейський вибір України, обговорено засади розвитку спільної договірно-правової бази, розглянуто шляхи поглиблення економічного співробітництва.

Остаточно механізм проведення щорічних зустрічей у форматі Саміту Україна - ЄС за участю Президента України та керівництва Євросоюзу сформувався після набуття чинності Угодою про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС (УПС) в 1998 році і започаткував найвищу форму політичного й економічного співробітництва сторін.

На Другому Саміті Україна – ЄС, який відбувся 16 жовтня 1998 р. у м. Відні, співробітництво України та ЄС було визначено як “стратегічне партнерство” й обговорено ряд питань співпраці сторін у сфері зовнішньої політики та політики безпеки.

Важливим для розвитку відносин між Україною та ЄС став Дев’ятий Саміт Україна - ЄС, який відбувся 1 грудня 2005 р. в м. Києві і ознаменувався підписанням ряду двосторонніх документів в авіаційній, навігаційній та енергетичній галузях та прийняттям знакового політичного рішення щодо надання Україні статусу країни з ринковою економікою в контексті антидемпінгового законодавства ЄС.

27 жовтня 2006 р. у м. Гельсінкі пройшов ювілейний Десятий Саміт Україна – ЄС. Серед головних тем, що обговорювалися – політична та економічна ситуація в Україні, подальше розширення ЄС, укладення між Україною та ЄС угод про спрощений візовий режим та реадмісію, співпраця з ряду спільних проектів, зокрема, у сфері енергетики, продовження курсу реформ в Україні, а також вступ нашої держави до СОТ. Було відзначено готовність Євросоюзу розпочати переговорний процес щодо створення Зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом і обговорення формату нової Угоди між Україною та ЄС, яку планується укласти на заміну діючої Угоди про партнерство та співробітництво. Президент України відзначив, що суть нового базового договору між Україною та ЄС – це перехід від партнерства і співробітництва з Європейським Союзом до політичної асоціації та економічної інтеграції.

Одинадцятий Саміт Україна – ЄС  відбувся 14 вересня 2007 р. у Києві під головуванням Президента України. В ході Саміту політичні лідери сторін відзначили, що головною подією у розвитку відносин Україна-ЄС у 2007 р. стало започаткування  переговорів стосовно нової посиленої Угоди, як інноваційного та амбіційного документу, який виходить за рамки співробітництва та відкриває новий етап у відносинах між Україною та Європейським Союзом. Лідери наголосили на важливості започаткування переговорів стосовно всеохоплюючої та поглибленої Зони вільної торгівлі як ключового елемента Угоди після завершення вступу України до СОТ. Були також відмічені конкретні заходи, які вжиті для покращення ядерної безпеки в Україні, зокрема успішне завершення стабілізаційних заходів на об’єкті “Укриття” в Чорнобилі, а також досягнуто домовленості щодо мандату на проведення спільної оцінки безпеки українських ядерних реакторів.

У Спільній заяві за результатами Дванадцятого Саміту Україна – ЄС, який відбувся 9 вересня 2008 р. у м. Париж, керівники України та ЄС привітали більш тісне співробітництво, якого вдалося досягти впродовж 2008 року, зокрема, в межах реалізації Плану дій Україна – ЄС, а також висловили сподівання щодо подальшого поглиблення стосунків в майбутньому. Також було підтверджено зобов’язання щодо реалізації Плану дій, включаючи додаткові заходи, що їх узгоджено під час засідання Ради співробітництва Україна – ЄС, яке відбулось в березні 2008 р.

Сторони досягнули домовленостей на вищому політичному рівні про укладення нової посиленої Угоди Україна - ЄС на принципах асоціації, а також започаткували діалог з визначення умов для запровадження безвізового режиму поїздок громадян України до держав - членів Євросоюзу.

Також було зазначено, що переговори щодо глибокої та комплексної Зони вільної торгівлі, які є цілісною частиною нової угоди, розпочались у лютому 2008 р. у результаті вступу України до СОТ і швидко просуваються вперед у дуже конструктивній атмосфері.

Лідери відмітили, що Угода про асоціацію буде сприяти поновленню спільної інституційної бази України та ЄС, сприятиме поглибленню відносин між двома сторонами у всіх сферах, посилить політичну та економічну інтеграцію між Україною та Європейським Союзом за допомогою взаємних прав та обов’язків. Угода активізує співпрацю у багатьох аспектах юстиції, свободи та безпеки, включаючи питання міграції.

4 грудня 2009 р. у Києві відбувся  Тринадцятий Саміт Україна ЄС  під час якого сторони констатували завершення роботи над переважною більшістю положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Лідери сторін відмітили суттєвий прогрес, досягнутий у відносинах України та ЄС за минулий рік у сферах, що представляють спільний інтерес, зокрема співпрацю у сфері зовнішньої та безпекової політики, економічний та фінансовий сектори, у енергетичній сфері та сфері охорони навколишнього середовища та клімату,  у питаннях свободи та безпеки, а також в багатьох інших секторах.

  Чотирнадцятий Саміт Україна – ЄС відбувся 22 листопада 2010 р. у м. Брюссель. Головували на Саміті з боку Європейського Союзу Президент Ради ЄС Герман ван Ромпей та Президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу, з боку України – Президент України Віктор Федорович Янукович. Лідери відмітили прогрес, досягнутий у відносинах Україна – ЄС, було наголошено на важливості прискорення переговорного процесу щодо Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Сторони привітали важливі реформи, здійснені Україною, особливо в економічній сфері з метою забезпечення швидкого відновлення зростання та конкурентоспроможності. Також підтверджено спільне зобов’язання щодо створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС з метою забезпечення поступової інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС. Ключовим результатом Чотирнадцятого Саміту Україна – ЄС стало  представлення Плану дій щодо запровадження безвізового режиму.

Під час Саміту було підписано Протокол до Угоди про партнерство і співробітництво між Україною та ЄС про загальні принципи участі України у програмах Співтовариства, який дозволить Україні брати участь в програмах Європейського Союзу у таких сферах, як бізнес, підприємництво, енергетика, інформація, комунікація, технологія.

19 грудня 2011 р. у м. Києві відбувся Пятнадцятий Саміт Україна – ЄС під головуванням Президента України Віктора Федоровича Януковича. Зі сторони ЄС були присутні Президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу та Президент Європейської Ради Герман ван Ромпей.

Під час Саміту Україна-ЄС було оголошено, що сторони досягли спільного розуміння щодо повного тексту Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Також, за результатами Саміту лідерами було відмічено той факт, що наразі відкрито шлях для технічної підготовки остаточної консолідованої версії Угоди про асоціації між Україною та ЄС, включаючи зону вільної торгівлі з метою її парафування. Також, було підтверджено зобов’язання щодо створення інституційних, регуляторних та технічних умов для імплементації Угоди.

Крім того, сторони відзначили прогрес у виконанні Плану дій стосовно лібералізації візового режиму і підтвердили свої спільні обов’язки стосовно роботи над безвізовим режимом, який буде запроваджений у відповідний час після створення визначених у Плані дій умов для керованого та безпечного пересування людей. Поряд з цим, було зазначено про завершення переговорів щодо внесення змін до Угоди про спрощення візового режиму, що має на меті подальше спрощення процедур видачі віз громадянам України.

 


Ia?aoia?iaiue yeieiae?aneee oi?oi «GREEN MIND»
Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна)
© Міністерство економічного розвитку і торгівлі України