Головна сторінка facebook Урядовий портал 12 липня 2020
українська англiйська

Економічна політика України  »  Зовнішньоекономічна політика  »  Співробітництво з СОТ  »  Обробка запитів і нотифікацій СОТ  »  Інформація про обробку запитів і нотифікацій СОТ

Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
Каталог послуг
 

Пошук по сайту

 розширений пошук »
« Липень 2020
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]Інформація про обробку запитів і нотифікацій СОТ версія для друку RSS facebook
21.02.2012 | 13:25 | Департамент співробітництва з СОТ та з питань торговельного захисту

Відділ обробки запитів і нотифікацій та інформаційного забезпечення департаменту співробітництва з СОТ та з питань торговельного захисту, що був створений на основі Центру обробки запитів країн-членів СОТ і СОТ та їх інформування, спеціалізується у питаннях забезпечення дотримання принципу прозорості в торговельній політиці України, сприяє ефективній співпраці та оперативному обміну інформацією і документами з Секретаріатом СОТ і членами СОТ, а також координує діяльність органів державної влади з питань підготовки нотифікацій та відповідей на запити щодо чинних норм, запровадження нових правил у сферах, пов‘язаних з торгівлею.

Відділ має доступ до офіційних повідомлень (нотифікацій) країн СОТ щодо фактичних та запланованих змін у їхніх торговельних режимах, а також у нормативно-правовому регулюванні у таких сферах як стандарти, технічні регламенти, процедури оцінки відповідності, застосування санітарних та фітосанітарних заходів, митні процедури, ліцензування імпорту, антидемпінгове регулювання, застосування захисних заходів, торговельні аспекти прав інтелектуальної власності.

Діяльність відділу насамперед, має на меті:

•   забезпечити активну участь України у системі нотифікації;

•  сприяти інтеграції українських підприємств у світову економіку шляхом моніторингу заходів інших країн СОТ.

Участь України в системі нотифікацій має практичну цінність, оскільки відкриває для українських підприємств доступ до інформації щодо майбутніх змін у торговельних режимах інших країн. Система нотифікацій дозволяє підтримувати постійне спілкування між торговими партнерами. Вона надає країнам СОТ можливість висловити коментарі щодо проектів законів чи інших нормативних актів, запланованих країнами-членами, перш, ніж вони будуть ухвалені, або започаткувати обговорення з повноважними органами відповідних країн можливості внесення в них поправок.

Очевидно, що конкурентоспроможність експортерів і імпортерів товарів і послуг в значній мірі залежить від володіння ad hoc інформацією щодо законодавчого  регулювання на ринках партнерів. Саме підприємства, які виробляють товари чи надають послуги, максимально зацікавлені у тому, щоб мати оперативний доступ до такої інформації.

Задля сприяння українським експортерам і імпортерам в отриманні оперативної інформації, відділ регулярно повідомляє про нотифікації щодо санітарних, фітосанітарних заходів, технічних норм, стандартів і регламентів, які подаються торговими партнерами України та стосуються важливих для українського експорту товарів (див. підрубрику «Інформація за повідомленнями з країн-членів СОТ»).

З метою допомогти підприємствам і державним органам у представленні коментарів до проектів нормативно-правових, наданих країнами СОТ, було розроблено відповідні рекомендації щодо формату представлення коментарів (див. підрубрику «Зворотній зв‘язок»).

Додаткову інформацію з питань нотифікацій та представлення коментарів можна отримати у відділі обробки запитів і нотифікацій та інформаційного забезпечення за адресою/телефоном:

01008, м. Київ, Грушевського, 12/2

тел. 596-68-39, тел./факс 281-95-34

E-mail: ep@me.gov.ua

 


Ia?aoia?iaiue yeieiae?aneee oi?oi «GREEN MIND»
Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна)
© Міністерство економічного розвитку і торгівлі України