Головна сторінка facebook Урядовий портал 05 червня 2020
українська англiйська

Економічна політика України  »  Розвиток внутрішньої торгівлі

Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
Каталог послуг
 

Пошук по сайту

 розширений пошук »
« Червень 2020
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]Коментар до постанови Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 № 833 "Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення" версія для друку RSS facebook
14.08.2006 | 16:28 | Відділ внутрішньої торгівлі

На сьогодні, загальні вимоги провадження торговельної діяльності, основні вимоги до торговельної мережі і торговельного обслуговування населення визначаються постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 № 833 "Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення", яка забезпечує реалізацію єдиної державної політики у сфері торговельної діяльності. 

Постановою затверджуються Порядок провадження торговельної діяльності і правила торговельного обслуговування населення (нова редакція), положення яких базуються на основних принципах, що викладені у Господарському та Цивільному кодексах, у Законах України "Про захист прав споживачів", "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" та інших законодавчих та нормативно-правових актах, які регулюють торговельну діяльність.

Порядок провадження торговельної діяльності і правила торговельного обслуговування населення складаються з 5 розділів.

У новій редакції Порядку наводяться терміни, регламентовані у Національному стандарті України (ДСТУ 4303-2004) "Роздрібна та оптова торгівля. Терміни та визначення понять" та Національному стандарті України (ДСТУ 4281-2004) "Заклади ресторанного господарства. Класифікація", зокрема "торговельна діяльність", "торгівля", "роздрібна торгівля", "оптова торгівля", "ресторанне господарство", "торговельний об’єкт" тощо.

Згідно із Законом України "Про метрологію та метрологічну діяльність" Порядок  доповнено  нормою  про  те,  що  засоби  вимірювальної техніки, що використовуються в торговельній діяльності, дозволяється застосовувати за умови, якщо вони пройшли повірку і мають чинне повірочне тавро.

У новій редакції Порядку враховані положення Закону України “Про захист прав споживачів” щодо надання суб’єктом господарської діяльності на вимогу покупця документів про якість, безпеку та ціну товарів. Положення Правил приведені у відповідність з вимогами статті 18 зазначеного Закону стосовно отримання покупцем у доступній формі необхідної, достовірної та своєчасної інформації про товари.

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України" у Порядку визначена норма про те, що у документах, згідно з якими надійшли товари, що підлягають обов’язковій сертифікації, повинні зазначатися реєстраційні номери сертифіката відповідності чи свідоцтва про визнання відповідності та/або декларації про відповідність, якщо це встановлено технічним регламентом з підтвердження відповідності на відповідний товар.

З метою захисту прав споживачів та забезпечення в обігу оптимального обсягу банкнот та монет Порядком встановлюється обов’язкова вимога щодо приймання підприємствами торгівлі та ресторанного господарства від споживачів банкнот та монет за їх номіналом без обмежень для всіх видів платежів.

У новій редакції Порядку передбачено здійснення розрахунків за продаж товарів суб’єктами господарської діяльності за готівку та/або в безготівковому порядку із застосуванням платіжних карток.

Згідно з наказом Державного Комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 10.08.1998 № 18 “Про затвердження форми та Порядку ведення Журналу відвідання суб’єктів підприємницької діяльності контролюючими органами (Журнал реєстрації перевірок)” у Порядку визначено, що суб’єкт господарської діяльності на добровільних засадах повинен мати Журнал реєстрації перевірок.

Постанова Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 № 833 "Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення" упорядковує торговельну діяльність у сфері торгівлі та сфері ресторанного господарства і спрямована на підвищення ролі організаційно-економічних чинників у реалізації регуляторних функцій держави як гаранта законності та охорони прав споживачів товарів та послуг.

 

 

 

 

 

 


Ia?aoia?iaiue yeieiae?aneee oi?oi «GREEN MIND»
Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна)
© Міністерство економічного розвитку і торгівлі України