Головна сторінка facebook Урядовий портал 05 червня 2020
українська англiйська

Прес-центр  »  Новини

Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
Каталог послуг
 

Пошук по сайту

 розширений пошук »
« Червень 2020
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]Мінекономрозвитку планує розширити малому і середньому бізнесу доступ до дешевих кредитів версія для друку RSS facebook
02.04.2014 | 18:08 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Необхідно налагодити дієві механізми, які б значною мірою розширювали малому і середньому бізнесу доступ до фінансування. Про це йшлося на зустрічі керівництва Міністерства економічного розвитку і торгівлі України на чолі з Міністром Павлом Шереметою та Директором департаменту Східного партнерства в Центральної Азії Європейського інвестиційного банку Хайнцом Ольберсом.

Ідея полягає у тому, щоб розширити малому і середньому бізнесу доступ до фінансового ресурсу через систему комерційних і державних банків (останні більш керовані й прогнозовані), а також здешевлення кредитів через відкриття спеціальної кредитної лінії (механізм АРЕХ) і застосування механізмів та інструментів Європейського інвестиційного фонду. Тобто, створити гнучкий, зрозумілий і прозорий механізм, за умови дії якого підприємці могли б залучати дешеві кредити. Структурою, яка ефективно співпрацюватиме з ЄІБ і координуватиме підготовку й реалізацію проектів, має стати Мінекономрозвитку, оскільки саме воно може фахово аналізувати, у яких саме галузях і які саме сегменти потребують допомоги. Тому буде керуватися економічною доцільністю, а не кредитоспроможністю позичальника.

Під час зустрічі йшлося про те, що за останні 5 років ЄІБ учетверо збільшив портфель проектів в Україні в державному секторі економіки й розпочав кредитування приватного сектору. Разом із тим, Європейський інвестиційний банк готовий збільшити український проектний портфель удвічі.

«У нас є можливість збільшити щорічний портфель проектів в Україні у 2 рази протягом наступних 3 років. Окрім того, ми хочемо запропонувати вам нові інструменти. Йдеться про активацію можливостей по всьому ланцюжку від виробництва до маркетингу. Це допоможе перейти українським компаніям на нові стандарти, що посилить експортний потенціал. Другий аспект, який розглядає банк, – перехід на місцеву валюту, що значно спростить і розширить можливості для підприємців», – повідомив Хайнц Ольберс.

Павло Шеремета зазначив: необхідно розвивати співробітництво не тільки у пріоритетних напрямах, а й розширювати галузі.

«Нам треба поглиблювати співпрацю через розширення діапазону тих галузей, де реалізуються наші проекти. Співробітництво повинно охоплювати, наприклад, промисловість, металургійну та хімічну галузі, агропромисловий комплекс. Тобто, ті сфери, де є значна додана вартість, причому пильну увагу необхідно звертати на інноваційну складову», – сказав Міністр.

Нагадаємо, на початок 2014 року проектний портфель ЄІБ в Україні у державному секторі складається із 9  інвестиційних проектів, які знаходяться на стадіях підготовки й реалізації. Ще 7 проектів – у приватному секторі. Йдеться про такі сфери, як енергетика, транспорт і муніципальна інфраструктура.  Крім того, на початковій стадії ще 11 інвестиційних проектів. 31 березня у Представництві Європейського інвестиційного банку в Україні відбувся перегляд існуючого проектного портфелю ЄІБ в Україні. Також були проаналізовані результати спільної роботи у 2013 році й обговорені пріоритети співробітництва з Банком на 2014 рік і середньострокову перспективу.

 


Ia?aoia?iaiue yeieiae?aneee oi?oi «GREEN MIND»
Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна)
© Міністерство економічного розвитку і торгівлі України