Окружний адміністративний суд м. Києва прийняв постанову на користь Мінекономіки у справі № 8/104 за позовом ЗАТ "Укргаз-енерго"
18.07.2008 | 16:26 | Юридичний департамент

17.04.2008 Окружний адміністративний суд міста Києва прийняв постанову, якою в задоволенні адміністративної позовної заяви ЗАТ «Укргаз-енерго» про визнання протиправним і скасування наказу № 7 від 15.01.2008 «Про утворення окремої робочої групи з питань перевірки обґрунтованості цін на імпортований газ, що постачається ЗАТ «Укргаз-енерго»» відмовив повністю.

Позовні вимоги заявлено про визнання протиправним та скасування наказу № 7 від 15.01.2008. «Про утворення окремої робочої групи з питань перевірки обґрунтованості цін на імпортований природний газ, що постачається ЗАТ «Укргаз-енерго», також про визнання протиправними дій робочої групи з питань перевірки обґрунтованості цін на імпортований природний газ, що постачається ЗАТ «Укргаз-енерго», створеної згідно наказу № 7 від 15.01.2008 р.

 

Суд погодився з доводами Міністерства, що:

По-перше, Мінекономіки, виходячи з положень ч.1 ст.19 Конституції України, положення про Міністерство економіки України, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2007 року № 777, не є уповноваженим законом центральним органом виконавчої влади, який має повноваження здійснювати контроль за цінами та виявляти та запобігати порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання, тому числі ЗАТ «Укргаз-енерго»;

По-друге, Мінекономіки не проводило позапланові заходи державного нагляду (контролю) відносно позивача, а перевірка обґрунтованості цін на імпортний природний газ, що поставляється ЗАТ «Укргаз-енерго» не пов'язана з відносинами здійснення державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності.

Суд не вбачав підстав для задоволення адміністративного позову, оскільки спірним наказом не були порушені права та охоронювані законом інтереси позивача, а тому правові підстави для задоволення позовних вимог у суду були відсутні.

Рішення набрало законної сили.

Представництво інтересів Мінекономіки в цій справі здійснювали начальник відділу правового захисту інтересів Міністерства в судових та інших органах Левченко Д .В. та головний спеціаліст відділу правового захисту інтересів Міністерства в судових та інших органах Безкоровайна О. А.

 

Постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.04.2008 у справі № 8/104.